Słowacja + zwiedzanie 6 dni

Słowacja + zwiedzanie 6 dni

Cena: 850 PLNTermin oferty:
termin do ustalenia
Rezerwuj teraz!

I dzień PODRÓŻ, KRAKÓW
Godz. 5:00 wyjazd w kierunku Krakowa.
Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem: Katedra Wawelska, Groby Królewskie, Dzwon Zygmunta, Pomnik Smoka Wawelskiego, Rynek Starego Miasta, Sukiennice, Wieża Ratuszowa, Bazylika Najświętszej Marii Panny, Brama Floriańska, Okno Papieski na Franciszkańskiej, Barbakan.
Obiadokolacja i nocleg w Krakowie.

II dzień TATRY i PODTATRZE Stara Lubownia, Keźmarok, Łomnica
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Słowacji, zwiedzanie Starej Lubowni, gdzie na skale wapiennej wznosi się kamienny Zamek Lubowniański, zbudowany na początku XIV wieku. Pod Zamkiem znajduje się Lubowniański skansen z eksponatami ludowej architektury, po drodze zwiedzanie Keźmarok stare królewskie miasto z pięknie zachowanym Starym Miastem.
Przejazd w Tatry Wysokie, do Tatrzańskiej Łomnicy skąd istnieje możliwość wjazdu wyciągiem na Łomnicę 2636 m.n.p.m. Obiadokolacja i nocleg w Popradzie

III dzień SŁOWACKI RAJ, JASKINIA LODOWA
Po śniadaniu, przejazd do Jaskini Lodowej, gdzie nawet latem panuje temperatura ok. -1ºC. Zwiedzanie Parku Narodowego Słowacki Raju, przejście wybranym szlakiem turystycznym. Obiadokolacja i nocleg w Popradzie.

IV dzień ORAWA Pribylina, Vlkolinec, Tatralandia
Po śniadaniu przejazd w kierunku miejscowości Prybilina, gdzie znajduje się skansen wsi orawskiej. Następnie odwiedzimy miejscowość Vlkolinec wpisaną na listę UNESCO, która jest wioską rezerwatem, żywym muzeum w samym sercu gór Wielkiej Fatry.
Po zwiedzaniu czas na relaks w największym Aquaparku w Europie, Tatralandia.
Obiadokolacja i nocleg w Popradzie.

V dzień SPISZ Levoca, Spiski Hrad, Koszyce
Po śniadaniu przejazd do Levocy, Spiskiego Hradu i dalej do Koszyc. Najcenniejszym zabytkiem Lewoczy jest gotycki kościół św. Jakuba, uznany dziś za pomnik kultury narodowej.
W Spiskim Hradzie zobaczymy największy zamek Słowacji, wpisany na listę UNESCO. Koszyce, to niezwykle atrakcyjne miasto, ze wspaniale odnowioną starówką i bogatym życiem kulturalnym, jest drugą metropolią Słowacji.
Powrót do Popradu na nocleg.

VI dzień ZAMEK ORAWSKI, PODRÓŻ
Po śniadaniu, przejazd do miejscowości Orawski Podzamok, gdzie zobaczymy Zamek Orawski - trzykondygnacyjny warowny zamek z XIV w., największy zabytek północnej Słowacji. Powrót w późnych godzinach wieczornych.


CENA:
45-40 osób - 850 PLN
39-35 osób - 910 PLN
34-30 osób - 975 PLN
29-25 osób - 1065 PLN

Świadczenia zawarte w cenie:
  • przejazd autokarem o podwyższonym standardzie,
  • 6 noclegów w hotelach: 1 nocleg w Krakowie, 4 noclegi w Popradzie,
  • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje,
  • opieka pilota i przewodników miejscowych,
  • ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna Travel,
  • podatek VAT.

Dodatkowo płatne:
  • bilety wstępu ok. 1300 SKK.