Val di Sole - Dolina Słońca

Ceny karnetów nie są szokująco wysokie, a wrażenia niezapomniane. Na miłośników narciarstwa klasycznego czeka ponad 500 km tras do biegania położonych nawet na 2000 m n.p.m.

      Nasza przygoda zaczęła się w miejscowości Ossana, która położona jest na wys. 970 m n.p.m., składa się z dwóch części: Cusiano i Fucine. Miasteczko sięga korzeniami XII wieku, warto zwiedzić tu zabytkowy kościół Santa Maria Magdalena i San Vigilio oraz historyczny zamek San Michele. Mieszkaliśmy w jednej z części Ossany w Cusiano w pięknym apartamencie przypominającym twierdzę nie do zdobycia. Apartament bardzo nowoczesny w stylu Tyrolskim. To idealna baza wypadowa do pobliskich ośrodków narciarskich. Do najbiższego SKI BUSA mieliśmy ok. 50 m, a najbliższe wyciągi narciarskie oddalone były o ok. 5 km, połączone z trasami narciarskimi w Madonna di Campiglio i Folgaridzie.
Pierwsze stoki narciarskie zaliczyliśmy w ośrodku Folgarida-Marilleva oraz Madonna di Campiglio. Najsłynniejszą miejscowością tego regionu narciarskiego jest oczywiście Madonna di Campiglio, położona na wysokości 1550 m n.p.m., gdzie odbywają się zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Każdy narciarz będzie chciał sprawdzić swoje umiejętności na ?pucharowej? trasie ?3-TRE? wiodącej ze szczytu Spinale.

      W rejonie narciarskim Folgarida ? Marilleva w Val di Sole każdy narciarz może zrealizowac swoje marzenia o zimowym urlopie. Stacja Folgarida-Marilleva wraz z Madonną di Campiglio (z którą jest połączona wyciągami) tworzy centrum narciarskie z przepięknymi trasami wśród skał Dolomitów. Ponad 40 wyciągów (głównie gondole i kanapy), oraz trasy od początkujących do zaawansowanych tworzą warunki doskonałe do uprawiania narciarstwa zarówno "rodzinnego", jak i zawodniczego.
» wróc do: NartyStron: 3  123